Mājas > Jaunumi > Saturs

Kāpēc augsne kļuva sarkana?

May 15, 2019

Kāpēc augsne kļuva sarkana?


image


Parasti augsnes apsārtums ir trīs iemesli:


1. Augsne kļūst skāba.

Augsnes paskābināšanās nozīmē augsnes PH vērtības samazināšanos. Pēc vairāk nekā desmit gadu audzēšanas dažos ziemeļu reģionos augsnes PH vērtība pat samazinās zem 3,0. Tomēr lielākā daļa mūsu kultūraugu ir piemēroti audzēšanai PH diapazonā no 5,5 līdz 7,5.


Augsnes paskābināšanās iemesls ir daudzu fizioloģisko skābju mēslošanas līdzekļu, piemēram, kālija hlorīda, kālija sulfāta, amonija hlorīda, amonjaka sulfāta uc, pielietošana, kā arī augstā temperatūra un mitrums novietnē, augsne reti izskalo. lietus. Pieaugot audzēšanas gadiem, skābju sakņu jonu uzkrāšanās virsmas augsnē kļūst arvien nopietnāka, kā rezultātā augsnes paskābināšanās.


2. Augsnes sāļošana.

Faktiski mēslojums ir neorganisks sāls. Tā rezultātā palielinās siltumnīcefekta augsnes sāļums. Pēc ūdens iztvaikošanas sāļums paliek augsnes virsmā un pēc oksidēšanās pakāpeniski kļūst sarkans.


3. Augsnes eitrofikācija.

Šīs parādības cēlonis ir nepareiza lauka apsaimniekošana, kas izraisa augsnes sacietēšanu, necaurlaidīgu ūdeni un pārmērīgu iztvaikošanu, kā rezultātā sāls jonus koncentrē uz augsnes virsmas. Sakarā ar sāls koncentrāciju augsnes virsmā tā ir piemērota dažām aļģēm, lai izdzīvotu. Ja augsnes virsma kļūst sausa, aļģes mirs, un aļģu atlikumi parādīsies sarkanā krāsā.Kā atrisināt augsnes virsmas apsārtumu?


Pirmais, vēlas saprātīgu mēslojumu.

Samazināt ķīmisko mēslošanas līdzekļu izmantošanu kopā ar organisko mēslojumu un bioloģisko mēslojumu. Augsnes fiziskās struktūras uzlabošana. Dati parādīja, ka augsnes pH vērtība būtiski ietekmēja mēslošanas līdzekļu efektivitāti. Piemēram, slāpeklis ir visefektīvākais ph6-8 diapazonā augsnē. Fosfors ir visefektīvākais pie pH 6,5-7,5. Kālijs, kalcijs, magnija un sērs ir visefektīvākie pie pH6-8. Dzelzs, mangāns, varš, cinks, bors un citi mikroelementi parasti ir visefektīvākie skābos apstākļos.

Samaziniet kombinēto mēslošanas līdzekļu izmantošanu, izmantojiet vairāk ūdenī šķīstošu mēslojumu, uzlabojiet mēslojuma izmantošanu.


Otrkārt, apūdeņošanas metodēm jābūt saprātīgām.

Mainot plūdu apūdeņošanu, lai notecinātu, var ietaupīt ūdeni un mēslojumu un vienlaikus samazināt augsnes bojājumus.E-pasts: info@agronaturetech.com