Mājas > Jaunumi > Saturs

Bioorganisko mēslošanas līdzekļu loma

Jan 05, 2018

Mikroorganismu mēslojums un bioloģiski organiskais mēslojums papildus bagātajai humīnskābei, fulvīnskābei un aminoskābēm satur daudzus labvēlīgus mikroorganismus, tas ne tikai var pielāgot un uzlabot augsni, novērš augsnes blīvēšanu, līdzsvaro augsnes pH, kavē ļaundabīgu baktēriju izplatīšanās, samazina augu slimību un kaitēkļu izplatīšanos, kā arī mitruma, temperatūras un tauku palielināšanas efektu. Tajā pašā laikā mikrobu mēslošanas līdzekļu un bioorganisko mēslošanas līdzekļu sinerģiskā iedarbība uz NPK kombinētajiem mēslošanas līdzekļiem radīja nepieciešamību panākt organisko (lielu organisko vielu saturu), neorganiskos (lielos, vidējos un mikroelementos) mikrobioloģiskās baktērijas (Bacillus subtilis , Bacillus licheniformis, Bacillus megaterium, Bacillus želeja, Trichoderma, fotosintēzes baktērijas utt.), Mēslošanas, uztura un mēslošanas līdzsvars.


1, slāpekļa mēslojuma sinerģiskā ietekme


Lielākā daļa slāpekļa minerālmēslu galvenokārt ir amonija bikarbonāts un urīnviela. Amonija slāpeklis ir nestabils un ļoti svārstīgs. Pēc sajaukšanas ar bioloģisko organisko mēslojumu bioorganisko mēslošanas līdzekļu sastāvā ir spēcīgas funkcionālas grupas, piemēram, karboksilgrupa un fenola karboksilgrupa, un tai ir spēcīga jonu apmaiņas jauda un adsorbcijas spēja. Var samazināt amonija slāpekļa zudumu. Amīda slāpekļa mēslojums, slāpeklis, ko ureāzes sekrēcija izraisa ureāzes sadalīšanās amonija karbonātā pēc augu absorbcijas. Ja amīda slāpeklis iekļūst sārmainā augsnē, amonija bikarbonāta sadalīšanās izraisa arī gaistošo īpašību zudums, kuru dēļ amīdu slāpekļa izmantošana nav viens no iemesliem. Amīda slāpeklis apvienojumā ar bioloģisko organisko mēslojumu, amīda slāpeklis ir acīmredzama sinerģija. Pirmkārt, ureāzes aktivitāte, samazinot amidogļūdeņraža sadalīšanos, samazinot izkliedi; otra ir ar amīdu slāpekļa veidošanas kompleksu un pakāpeniski sadalās, lai atbrīvotu slāpekli, tā ka amīdu slāpekļa efektivitāte, lai tajā pašā laikā paplašinātu bioloģisko bioloģisko organisko mēslojumu, var veicināt augu sakņu attīstību un in vivo slāpekļa metabolismu un veicina slāpekļa absorbcija.


2, fosfāta mēslojuma sinerģiskā iedarbība


Augsnei pieejamais fosfora mēslojums, šķīstošais fosfors ir viegli nosakāms augsnē, skābā augsnē fosforu galvenokārt nosaka brīvie dzelzs un alumīnija joni; sārmainā augsnē fosfors galvenokārt ir kalcija fiksācija, pieejamā fosfora pārvēršanās par aizkavētu atbrīvošanos fosforu Pat nederīgs fosfors, sezonas fosfora izmantošana ir tikai 10-20%. Pēc tam, kad pievienoja bioorganisko mēslojumu, ūdenī šķīstošā P fiksācija varēja mainīt, pieejamo P aizkavēta un neefektīva pārveidošana var palēnināties un organiskās vielas izšķīdināt un izšķīdināt, palielinot P pārvietošanās attālumu augsnē un veicinot P absorbcija no sakņu sistēmas.


3, potaša sinerģiskā iedarbība


Bioloģiskā viela satur funkcionālās grupas, kas absorbē kālija jonu glabāšanu, lai novērstu augsnes zudumu augsnē un augsnes izskalošanos, kā arī novērstu māla fiksēšanu mālī. Dažas organisko vielu daļas, tādas kā humīnskābes humus skābe, zemas humus skābes, kālija silikāts, kālija laukšpats un citi minerāli, izšķīst, jūs varat lēnām sadalīties, palielināt kālija izdalīšanos un uzlabot pieejamā kālija saturu.


4, mēslojuma sinerģiju


Augsnē ir ievērojams daudzums mikroelementu rezervju, bet sakarā ar augu elementu antagonismu un augsnes fiksējošo efektu un dažu skābju radikāļu ķīmisko savienojumu, augi var absorbēt pārāk maz efektīvu daļu. Organiskās vielas un nešķīstošos mikroelementus var rasties kompleksācijas reakcijā, lai radītu šķīstošu, viegli absorbētu organisko skābekļa mikroelementu kompleksus, veicinātu augu sakņu absorbciju un veicinātu augu mikroelementu absorbciju no saknēm līdz gaisa daļai. No dažiem atstāj citas lapiņas.E-pasts: info@agronaturetech.com