Mājas > Jaunumi > Saturs

Klimata pārmaiņu ietekme uz Ķīnas lauksaimniecību

Nov 07, 2018


"Klimata pārmaiņas ir neizbēgama tendence, un tās ietekme uz Ķīnas lauksaimniecību arī turpmāk parādīsies. Mums jādara, lai meklēt priekšrocības un izvairītos no nelabvēlīgiem apstākļiem, lai lauksaimnieciskā ražošana varētu pakāpeniski pielāgoties klimata pārmaiņu kontekstā!" . Saskaņā ar zhou bing veikto ekspertu analīzi, klimata pārmaiņu ietekme uz lauksaimniecību pastāv vienlaikus ar gan priekšrocībām, gan trūkumiem, taču nelabvēlīgā ietekme ir nozīmīgāka nekā labvēlīgie.


image


Ietekme uz stādīšanas nozari


1. Oglekļa dioksīda koncentrācijas pieaugums un klimata sasilšana veicina kultūru fotosintēzi, augšanas perioda pagarināšanu un augkopības potenciāla palielināšanos.

2. Kad temperatūra paaugstinās un stādīšanas robeža virzās uz ziemeļiem, tiks vēl vairāk paplašināta piemērotā stādīšanas zona.

3. Siltā klimats un kultūraugu traumu atdzišana samazina labvēlīgus apstākļus lauksaimniecības produkcijai.

4. No otras puses, pieaugot temperatūrai, tiks samazināts kultūru audzēšanas periods un samazināsies izaugsmes tempi;

5. Temperatūras pieaugums palielinās lauksaimniecības slimības un kukaiņu kaitēkļus, paātrinās augsnes organisko vielu sadalīšanos, paātrinās mēslošanas līdzekļu atbrīvošanas ciklu un palielinās apūdeņošanas izmaksas, tādējādi palielinot lauksaimnieciskās ražošanas izmaksas;

6. Paaugstināta oglekļa dioksīda koncentrācija, lielāka oglekļa satura absorbcija kultūrās un mazāka slāpekļa absorbcija, zemāks proteīnu saturs, tādējādi samazinot lauksaimniecības produktu kvalitāti.

7. Ar nepārtrauktu ogļskābās gāzes koncentrācijas palielināšanos nākotnē palielināsies kultūraugu pieauguma tempi un paātrinās augšanas periodu.


Padoms


1. Stādīšanas sistēmas un struktūras koriģēšanā ir pilnībā jāizmanto klimatiskie resursi, jāveido jaunas šķirnes ar lielu pretestību un augu šķirnēm un ekoloģiskajiem tipiem, kas piemēroti dažādiem klimatiskajiem veidiem, un jāpalielina kultūraugu spēja pretoties dabas katastrofām. ;

2. Uzlabot lauksaimniecības tehniskos pasākumus, lai uzlabotu katastrofu novēršanas un samazināšanas iespējas;

3. Uzlabot lauksaimniecības klimatu un ekoloģisko vidi un veicināt ekoloģisko lauksaimniecību;

4. Nostiprināt prognozēto katastrofālo laika apstākļu un to novēršanu.www.agronaturetech.com

e-pasts: info@agronaturetech.com