Mājas > Jaunumi > Saturs

Kā lietot organisko mēslojumu

May 11, 2018


blob.png

Pasaulē plaši tiek izmantots bioloģiskais organiskais mēslojums, no kurām dažas valstis piemēro 45% ~ 60% un Ameriku 50%. Ķīmisko mēslošanas līdzekļu izmantošana Ķīnā veido tikai 25% no kopējā mēslošanas līdzekļu daudzuma, no kuriem tikai 1% ~ 2% tiek ražoti rūpnīcā. Šobrīd kopējais bioloģisko mēslojuma uzņēmumu skaits ir pārsniedzis 850 un gada produkcija ir aptuveni 8,5 miljoni tonnu. Pēdējos gados Ķīnas bioloģisko mēslošanas līdzekļu tirgus pieaugs ik gadu par 5%, un tam būs nozīmīga loma lauksaimniecības ražošanā un lauksaimniecības attīstības veicināšanā.

blob.png

Kā izmantot organisko mēslojumu


1) Pievieno organisko mēslojumu, samazina mēslojumu

Visaptverošas barības vielas, kas nepieciešamas kultūraugu audzēšanai: mēslojuma barības vielu saturs ir augsts, mēslošanas efekts ir ātrs, bet īsu, vienīgo uzturvielu, organisko mēslojumu ilgums, gluži pretēji, organisko kūtsmēslu un ķīmisko mēslošanas līdzekļu maisījums var viens otru papildināt, izpildīt augu barības vielas vajadzības sezonas laikā.


2) Saglabā barības vielas, samazina zudumus un uzlabo barības vielu graudu absorbciju

Šķīdība ķīmiskajā mēslojumā ir liela, kas rada augstu osmotisko spiedienu uz augsni pēc lietošanas, kas ietekmē barības vielu un ūdens absorbciju un palielina barības vielu zudumu iespējas. Ja to apvieno ar organisko mēslojumu, tas var pārvarēt šo trūkumu un veicināt barības vielu un ūdens absorbciju.


3) Efektīvi noregulēt augsnes pusi un uzlabot augsnes struktūru.

Alkaline augsnēs ir viens skābs ķīmiskais mēslojums. Pēc tam, kad augsnē absorbē amoniju, atlikušo skābi apvieno ar skābi, ko augsnē rada ūdeņraža joni, kas var izraisīt augsnes skābuma palielināšanos un pasliktināšanos. Ja to kombinē ar organisko mēslojumu, tas var uzlabot augsnes buferšķīdumus, efektīvi pielāgojot pH vērtību, lai augsnes skābums nepalielinās.


4) Paātrināt augsnes agregātu veidošanos un uzlabot augsnes fizikālās un ķīmiskās īpašības.

Organiskais - neorganiskais agregāts ir svarīgs augsnes auglības indekss, jo tā saturs, jo jo vairāk augsnes fiziskās īpašības, augsne ir auglīga, augsnes aizsardzība, ūdens, mēslošanas spējas ir spēcīgākas, jo labāk ir ventilācijas veiktspēja, jo tas ir labvēlīgāks augu sakņu augšanai.