Mājas > Jaunumi > Saturs

Dziļa izpratne par organiskajiem kūtsmēsliem

Sep 19, 2018

Augu vajadzīgais ogleklis ir absorbēt oglekļa dioksīdu no atmosfēras, nodrošināt fotosintēzes rezultātā uzturvielas, kā arī padarīt ķermeņa galvenās ķīmiskās sastāvdaļas (lignīnu, ogļhidrātus, olbaltumvielas utt.), Nevis nodrošināt oglekli ar mākslīgo mēslošanas līdzekļu palīdzību. Tāpēc oglekļa elements jebkurā organiskajā vielā nevar aizstāt vai papildināt oglekli atmosfēras oglekļa dioksīdā (C). Tātad humīnskābe satur oglekli, bet ne "oglekļa mēslojumu."


Saskaņā ar Ķīnas mēslošanas līdzekļu reģistrācijas administrācijas noteikumiem humīnskābe ir viens no mēslošanas līdzekļu reģistrācijas tehniskajiem rādītājiem, bet mēslojuma tehniskajos rādītājos nav iekļauts "ogleklis". Izpratne par humīnskābi nāk no augsnes, humīnskābe ir augsnes auglības "galvenais" materiāls. Tomēr stingrā nozīmē humīnskābe nav barības viela, bet funkcionāla viela, kas apvieno barības vielas, uzlabo efektivitāti, stabilizē barības vielas, efektīvi konstruē "augsnes mēslošanas harmoniju" un visaptveroši koordinē augu fizioloģiskās aktivitātes.


Tāpēc zinātne ir jāievēro. Augu normālai augšanai un attīstībai nepieciešamais ogleklis (C) galvenokārt nāk no oglekļa dioksīda atmosfērā, un neliels daudzums oglekļa nāk no augsnē iegūts ūdenī šķīstoša organiskā oglekļa (ieskaitot humīnskābes oglekli).