Mājas > Jaunumi > Saturs

Augļaugu organisko vielu uzlabošanas ceļš

Jul 18, 2018


Augsnes organiskās vielas attiecas uz visu veidu organiskiem savienojumiem, kas satur oglekli augsnē dažādās formās. Tas ietver dažādus produktus ar dažādu augsnes dzīvnieku, augu un mikrobu atlieku sadalīšanās un sintēzes pakāpēm. Augsnes organiskās vielas satur visas uzturvielas, kas vajadzīgas augu augšanai, ar organisko vielu mineralizāciju, kas pastāvīgi tiek izlaista augiem un mikrobiem, tajā pašā laikā atbrīvojot enerģijai nepieciešamās mikrobu dzīves aktivitātes un uzlabojot augsnes daļiņu stabilitāti, izmantojot mainot augsnes siltuma īpašības, ietekmējot augsnes katijas apmaiņas spēju un citas funkcijas un galu galā ietekmējot augsnes fiziku un ķīmiju. Augsnes organiskās vielas ir svarīgs augsnes auglības indekss augļu dārzā. Augsnes organiskā viela var būt tieši augļu koku augšana nodrošina ievērojamu daudzumu barības elementu un fizioloģiski aktīvo vielu, ir cieši saistīta ar augļu ražu, augļu kvalitāti, augstu ražu un stabilu ražu un augļu dārzu kvalitāti augļu ražošanas pamatnosacījumi . Tāpēc ir svarīgi uzlabot augļu dārzu auglību, lai palielinātu organisko vielu saturu augsnē.


image.png


Augu organisko vielu uzlabošanas veidi:

Organiskais mēslojums, augļu dārza pārklājums, augļu dārzu stādīšana, augļu dārzu stādīšana un dabīgā zāle ir efektīvi pasākumi augsnes organisko vielu uzlabošanai.

1) pielieto organisko mēslojumu

Organisko mēslojumu palielināšana augļu dārzos ir svarīgs pasākums augsnes organisko vielu uzlabošanai, augsnes mēslojumam un augļu dārzu augsnes kvalitātes uzlabošanai. Organisko mēslojumu pielietošana var būtiski palielināt augsnes organisko vielu saturu, un organisko vielu daudzums ir tieši saistīts ar pieteikuma daudzumu. Ir daudz veidu organisko mēslojumu avotiem, galvenokārt cilvēku un dzīvnieku kūtsmēsli, augu atliekas, dažāda veida kūku mēslojums, komposts, kompostēšana, kūtsmēsli, kūtsmēsli, purvu kūtsmēsli, zaļmēsli un citi lauksaimniecības mēslošanas līdzekļi un organiskie mēslošanas līdzekļi. Pieaugot mēslošanas līdzekļu izmantošanas gadam, organisko augsnes organisko vielu, kopējā slāpekļa, kopējā fosfora un pieejamā fosfora un pieejamā kālija satura palielināšanās tika palielināta, sārmu šķīduma slāpeklis augsnē bijis samērā stabilā stāvoklī, un ķīmisko mēslošanas līdzekļu sārmaina hidrolīze n ir tendence samazināties katru gadu.

2) augļu koku pakaiši

Tas ir arī svarīgs pasākums augsnes organisko vielu uzlabošanai augļu dārzu atgriešanai pēc dažām apstrādēm. Ja augļu koku pakaišu pārklājums tieši zem koka, kas satur avārijas slimības un kaitēkļus, var nodarīt kaitējumu augļu dārzam, komposēšanai var savākt pakaišus, pēc sterilizācijas iegūt augstas temperatūras kaudzi, pēc tam uz augļu dārzu.

3) augļu dārzu segums

Augļu dārza pārklājums ir augļu koku salmu, zāles nezāļu izmantošana, augu koku lapas, kā arī materiālu pārpalikumi. Nezāļu lapas un sauss saknes, piemēram, zāles pļaušana pēc komūnas pārsvarā izplatās 0 ~ 20 cm augsnes slānī, augsnes degradēšanā, transformācijā, humusa veidošanās procesā, var palielināt augsnes organisko vielu saturu.

4) dārza zāle

Augļaugu zāles stādīšana ir vissliktākais un efektīvākais veids, kā uzlabot augļu dārza augsnes organisko vielu, kas aug no zālēm un atstāj daudz atlieku augļu dārzā, kā arī augsnes degradācija, transformācija, augsnes organiskās vielas. Gan mākslīgās, gan dabiskās zāles var palielināt organisko vielu saturu augsnē par 2,4% ~ 57,5%. Šī pētījuma rezultāti ir plaši atzīti, ka augļu dārzi, jo īpaši pākšaugu lopbarība, ir efektīvs augsnes mēslošanas veids. Pākšaugu zaļais mēslošanas līdzeklis raksturo strauju augšanu, augstu ražu, visaptverošu uzturu, zemu kopšķiedras saturu, augstu izmantošanas vērtību, vieglu puvi, savlaicīgu mēslojuma piegādi.

5) izveidot ekoloģiskos augļus

Tas ir arī efektīvs veids, kā uzlabot augsnes organisko vielu, lai izveidotu ekoloģiskus augļus, kuru augi aug dārzos un piemēroti mājputni.


image.png


Ķīnā ir zems augļu dārza organiskās vielas īpatsvars, organisko kūtsmēslu aršana ir nepietiekama, organisko mēslojumu trūkums, darbaspēka trūkums un zinātniskās vadības apziņa, pastiprina augļkopjus, palielina bioloģisko dārzu ieguldījumus, izveido zaļo mēslojuma avotu, realizē augļu dārzu zālāju stādīšana piešķir lielu nozīmi augļu dārzu sugām, izmantojot augu zāles augsnes degradācijas stāvokli, uzlabojot augļu kvalitāti un efektīvu veidu, kā veicināt augļu dārzu ilgtspējīgu izmantošanu veselība.