Mājas > Jaunumi > Saturs

Problēmas, kas jums vajadzētu pievērst uzmanību, vīnogu kauliņiem

Jun 13, 2018

Vīnogām ir izšķirošs laiks palielināties un kļūt krāsainākiem un saldiem. Tas ir cits laiks, kad cilvēki lieto taukus. Lai samazinātu nevajadzīgus zaudējumus, kas radušies nepareizas mēslošanas līdzekļu lietošanas dēļ, jāievēro vairākas mēslošanas kļūdas.

image.png

1. Slāpeklis un kālija fosfors kritiskajā periodā

Slāpeklis ir "dzīves elements" vīnogu audzēšanas procesā, daudzi cilvēki domā, ka vairāk slāpekļa ogu augļos izplešas uz nobriedušu stadiju, līdz "pildījuma" augļiem tiek paplašinātas nepieciešamās barības vielas, bet pārāk daudz slāpekļa tiek izmantots augu sugām ar barības vielu augļiem un novēlošanos tirgū.

Fosfors vīnogulājos, augot orgāniem, ir sakņu funkcija, nobriedušā periodā mēs uzskatām, ka vīnogu sakne ir ļoti lēna un tai nav jānodrošina p, tad vairs neuzmanās pie fosfora piedevas, bet novecojušās vīnogas nobriedušā periodā ir nepieciešams vairāk sintēzes fotosintēzes produkts un cukura transportēšanas transformācija, visiem tiem nepieciešams pietiekams daudzums fosfora, lai nodrošinātu enerģiju, ja nepietiek fosfora piedāvājuma, tas ietekmēs augļus un palielinās krāsu.

Kālijs var veicināt cukura pārveidošanu un transportu, tas ir plaši definēts kā elements "pievienot cukura krāsvielu", tas ir taisnība, taču dažādu iemeslu dēļ cilvēki veidoja kālija prātu, jo tas ir lielāks, taču es to arī nezinu daudz samazinās uzņemšanu magnija, kālija, savukārt, noved pie veidošanos fotosintēzes produkts ir bloķēts, tas ietekmēs nobriest vīnogu kvalitāti.

2. Augļu indeksu ietekme

Krāsošana: galvenais augļu krāsošanas faktors ir antocianīns. Fosfora trūkums novedīs pie transporta nepietiekama enerģijas, un no fotosintēzes produktiem veidojošais cukurs uzkrāsies daudzās lapās un to nevarēs transportēt uz augļiem, lai veicinātu antociānu veidošanos, kas ietekmēs augļu krāsu.

Garša: augļi ir skābi, pēc tam cukurs, pēc tam krāsa, un visbeidzot garša. Šajā fāzē stingri aizliegti visi iemesli, kāpēc šūšanas galvas lapa var attīstīties, izmantojot mēslojuma ieradumus, citādi tas radīs barības vielu izšķiešanu, ir grūti izveidot oriģinālu šķirnes garšu.

Visaptveroši iepriekš, ieteicams izvēlēties vīnogu cukuru, kas palielina krāsošanas periodu ar augstu zemu slāpekļa fosfora kālija tipa ūdenī šķīstošo mēslošanas līdzekli pilienveida apūdeņošanai vai tukšu, sadarbojas ar lapotnes izsmidzināšanu kalcija, magnija un bora elementu, no mēslošanas līdzekļu vadības leņķa var nodrošināt vīnogu cukura krāsojumu.

Ir vērts pieminēt, ka ogleklis ir svarīgs elements fotosintēzes produktu veidošanā, un tā izmantošana vīnogu krāsā veicina vīnogu produkta uzlabošanos. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc pēdējos divos gados humīnskābes mēslošanas līdzekļus plaši izmanto vīnogās.