Mājas > Jaunumi > Saturs

Trīs problēmas jāvelta uzmanībai, pielietojot organisko mēslojumu ar arbūzu.

May 16, 2018

Tā kā lauksaimniecības modernizācija ir augstāka un augstāka, bioloģiskās lauksaimniecības produkti ir aizvien populārāki. Valdības atbalsts un patērētāju nozīmība padara lauksaimniecības organisko mēslojumu strauju attīstību un lauksaimnieciskajā ražošanā ir nozīmīga loma. Organiskais mēslojums ir audzēšanas vai savvaļas zaļo mēslošanas līdzekļu izmantošanas rezultāts, izmantojot augsnes mikroorganismu lomu, atbilstošos apstākļos elementus ar mineralizāciju un pēc tam atgriežas augsnē, ko absorbē kultūraugi.

Lauksaimniekiem lauksaimniecībā vajadzētu rūpīgi atlasīt piemērotu mēslojumu daudzos lauksaimniecības mēslojumos, lai palielinātu lauksaimniecības kultūras. Produktu saturs un kvalitāte ir jāpārvērtē. Tādēļ ir ieteicams izvēlēties augu organisko mēslojumu kā labu, viegli uzņemamu ar augiem un veicināt zaļo augu fotosintēzi.

Organisko mēslojumu izvēle ir atslēga. Daudzus arbūzus audzē kalnainos apgabalos. Augsne ir slikta un slikta, un augsnes slānis nav pietiekami dziļi. Organiskais mēslojums, lai gan ir daudz priekšrocību, bet organiskajam nav pietiekami, tomēr ir jāveido pilnīgs komplekss neorganisko maisījuma mēslojuma, kālija sulfāta kombinēto mēslošanas līdzekļu, jo īpaši organisko un neorganisko mēslojumu, kavēto kombinēto organisko mēslojumu , efektīvi veicina arbūzu cukura uzplaukumu, pilnīgi veicina dažādu mēslošanas līdzekļu pilnīgu iedarbību.

image.png

Piesakies paņēmieni. Pirmkārt, organisko mēslojumu jāizmanto 15 ~ 20 dienas pirms arbūzu stādīšanas, agrīnā pieteikumā var redzēt ietekmi agri, ietekme būs slikta; Otrais attiecas uz augsnes slāni zem 20 cm, lai izraisītu sakņu sistēmas saistīšanos, seklu, lai to viegli zaudētu; Treškārt, pēc organisko mēslojumu lietošanas augsnei ir labs mitruma saturs, un jo labāks ir augsnes mitruma saturs, jo ātrāk tiek atbrīvots mēslošanas līdzeklis. Ceturtais ir izvairīties no tādu ķīmisko mēslošanas līdzekļu izmantošanas, kas satur hloru, lai netiktu samazināts cukura saturs, ietekmējot kvalitāti.