Mājas > Jaunumi > Saturs

Vides zinātnieki uzskata, ka sasilšanas klimats izraisīs desmit pārtikas izzušanu

Oct 19, 2018


Vides zinātnieki uzskata, ka sasilšanas klimats izraisa desmit pārtikas produktus


Laiks, 2018. gada 15. oktobris: Prezidents trumpa uz CBS "60 minūtes" svētdienas vakarā atsauca savu agrāko apgalvojumu, ka "klimata pārmaiņas ir mānīšana", piebilstot, ka viņš nezināja, ka tas ir mākslīgs un ka globālais klimats "mainīsies" atpakaļ. " 2017. gada 1. jūnijā trumpa paziņoja, ka Amerikas Savienotās Valstis izstājas no Parīzes klimata nolīguma. Saskaņā ar laika apstākļu tīmekļa vietni, jaunais pētījums brīdina, ka, ja klimata pārmaiņas netiks kontrolēti, šādi 10 pārtikas produkti varētu tikt apdraudēti.


1. Banānu

Banānu Panama tropiskais veids 4 (TR4) ir tiešs uzbrukums banānu augu saknēm, kas veido 99 procentus no tirgus, un monokultūras un banānu šķirņu daudzveidības trūkums, visticamāk, būs postošs. Tā kā TR4 iekļūst dārzā, banānu audzētājiem ir vienīgā iespēja samazināt banānu kokus.


2. Vīnogas

Klimata pārmaiņu dēļ ir labas izredzes, ka mēs nevarēsim dzert vīnu. Franču pētnieki norāda, ka vīnogas ir daudzgadīgi augi, kas ir neaizsargāti pret klimata pārmaiņām. Pēdējo 30 gadu laikā Eiropas vīna dārzu ziedēšana ir notikusi divu nedēļu laikā, vīns ir pagājis mēnesi iepriekš, un vīnogu sastāvs ir mainījies.


image


3. Avokado

Avokado tiek uzskatīts par vienu no labākajiem veselīgu tauku avotiem. Pašlaik Meksikā un Čīlē, galvenajās avokado ražotājās valstīs, pārmērīgais pieprasījums ir novedis pie tā, ka lielu pušu mežu platību aizstāj ar avokado, ne tikai palielinot oglekļa dioksīda emisijas, bet arī paātrinot klimata pārmaiņas un ūdens iztērēšanu. Attiecībā uz avokado, kam vajadzīgs daudz ūdens, mums pēc iespējas drīz jāizstrādā sausuma izturīgas šķirnes, vienlaikus kontrolējot to augšanu.


4. Zemene

Spānija ir otra lielākā augļu ražotāja pēc Amerikas Savienotajām Valstīm ar plašu zemeņu klāstu. Tomēr pētnieki konstatēja, ka augstāka temperatūra bija saistīta ar īsākiem augļu sezonām un lielāku varbūtību, ka zemākas ražas.


5. Kafija

Saskaņā ar zinātnieku datiem, ka arabiķu kafijas savvaļas meži, kas tagad veido 70 procentus no pasaules kafijas ražošanas, saskaras ar izzušanu, un līdz 2080. gadam to varētu grūti atrast, jo augi un dzīvnieki šajos reģionos arī kļūst par visvairāk apdraudētajām sugām uz zemes. Londona. Mūsdienu arabikas augi arī cieš no slimībām un samazina ražu. Ja uzlabotie gēni nav pieejami savvaļas arabiķa augiem, nelielas klimata pārmaiņas un jaunas slimības viņus nogalinās.


6. Austrumi un mīdijas

Kad ogļskābā gāze atmosfērā tiek absorbēta jūras ūdenī, tas izraisīs okeānu paskābināšanos, kā rezultātā palielināsies skābs jūras ūdens ar zemu ūdeņraža jonu koncentrācijas indeksu (pH), kas sabojā dažus jūras organismus, jo īpaši vēžveidīgos.


7. Kvieši

Kvieši ir vissvarīgākais pārtikas produkts pasaulē, taču tā nākotne ir neskaidra. , saskaņā ar pētījumu, ka zemes temperatūra pieaug katru 1 ℃, kviešu produktivitāte tiks samazināta par 6%.


8. Kartupeļi

Globālā sasilšana pakļauj kartupeļus jauno slimību riskam.


9. Kakao

Ja vides tendences nemainīsies, šokolāde drīz kļūs par greznību. Kakao koki, kas veido šokolādi, audzē tikai reģionos starp 20 grādiem uz dienvidiem un ziemeļiem, kas prasa stabilu temperatūru, mitru klimatu, bagātīgu nokrišņu daudzumu un bagātīgu augsni ar slāpekli.


10. Citi augļi

Globālā sasilšana un sausums līdz 2050. gadam Kalifornijā samazinās augļu koku, piemēram, persiku, aprikozes un plūmju stādījumu platību. Līdz 2050. gadam Austrālijā, tāpat kā Eiropā, pēc 15 gadiem gandrīz nav ābolu, jo ziemas klimats vairs nav piemērots ābolu kokiem. Jo nopietnāk, sakarā ar klimata pārmaiņām bišu skaits, galvenie augļu koku apputeksnētāji, samazinās.


Pētījumā ir ierosināti pieci iespējamie faktori: palielināta siltumnīcefekta gāzu emisija, ozona samazināšanās Antarktikas stratosfērā, aerosoli no vulkāna izvirdumiem, dūmu un ozona piesārņojums troposfērā un dabas izmaiņas, piemēram, el nino un la Nina. Pētījumā teikts, ka sasilšana var ietekmēt miljardus cilvēku un ietekmēt pārtikas un sugu populācijas šajās teritorijās.


Pašlaik ir steidzami jādara "labs darbs attiecībās starp augsni un mēslojumu un jācīnās pret klimata pārmaiņām".www.agronaturetech.com

E-pasts: info@agronaturetech.com