Mājas > Jaunumi > Saturs

Labākais laiks humīnskābes lietošanai

Sep 25, 2019

Pirmkārt, humuskābes mēslojumu izvēlas saskaņā ar uzklāšanas metodi.

Ja to izmanto skalošanai, pilienveida apūdeņošanai vai lapām, ieteicams lietot kālija humātu, amonija humātu vai kālija folātu, amonija folātu. Ja to izmanto kā pamata mēslojumu, ieteicams izvēlēties amonija humātu vai amonija nitrohumātu un pievērst uzmanību tam, lai to apraktu augsnē. Tā kā amonija humāts ir humīnskābes un amonija hidrogēnkarbonāta maisījums, to viegli iztvaicē.

Otrkārt, humīnskābes mēslošanas līdzekļus izvēlas, pamatojoties uz labības izvēli un augšanas mezgliem.

Par piemēru ņemot augļu kokus, fosfāta un kālija mēslojumu izmanto rudenī, slāpekļa mēslojumu - pavasarī, fosfora un kālija mēslojumu - dīgtspējai un diferenciācijai, slāpekļa un kālija mēslojumu, augļus paplašina kalcija un mikro-mēslojums.

Visbeidzot, humīnskābes mēslošanas līdzekļus izvēlas, ņemot vērā ražas veidu un izmaksas.

Humuskābes mēslojums tiek sadalīts humuskābes vienkāršajā mēslojumā, humuskābes kombinētajā mēslojumā, humīnskābes organiskajā mēslojumā, humīnskābes organiski-neorganiskajā kombinētajā mēslojumā un humīnskābes mikroelementu mēslojumā atbilstoši barības vielu veidam un daudzumam.

Lauka kultūrām ieteicams izvēlēties humuskābju kombinēto mēslojumu, kas ir ērti lietojams, ekonomisks un efektīvs. Dārzeņiem un augļu kokiem jūs varat izvēlēties humīnskābes organisko mēslojumu, humīnskābes organisko-neorganisko kombinēto mēslojumu vai humīnskābes mikroelementu mēslojumu, organiskās vielas šajos mēslojumos. Līdz 20% līdz 45%, var efektīvi uzlabot kultūru garšu un krāsu.