Mājas > Jaunumi > Saturs

Ieguvumi no lapotnes organiskajiem mēslošanas līdzekļiem kokvilnas kultūrām

Dec 25, 2018

Pēc Otrā pasaules kara pasaules kokvilnas ražošanas modeļa galvenās iezīmes ir šādas:


Pirmkārt, pēc straujas kokvilnas ražošanas pieauguma 1950. gados tas sāka pāriet no 60. gadiem līdz lēnas kāpšanas tipa izaugsmei. Pasaules kokvilnas produkcijas un patēriņa gada pieaugums pamatā atbilst pasaules iedzīvotāju skaita pieauguma tempam un cilvēku dzīves līmeņa uzlabošanai.


Otrkārt, kokvilnas stādīšanas kopējā platība nav mainījusies, un pasaules kokvilnas ražošanas apjoma pieaugums galvenokārt ir atkarīgs no ražas pieauguma uz platības vienību. Augstas kokvilnas vērtības dēļ kokvilnas ražotājvalstis pievērš lielāku uzmanību kokvilnas ražas palielināšanai uz platības vienību. Ķīnai ir visaugstākā kokvilnas ražība uz vienības platību, kam seko Amerikas Savienotās Valstis, Uzbekistāna un citas valstis.


Treškārt, kopš 80. gadiem Ķīna ir kļuvusi par lielāko kokvilnas ražotāju. Ķīna, Amerikas Savienotās Valstis, Indija, Pakistāna un Uzbekistāna ražo vairāk nekā miljonu tonnu kokvilnas.


Ceturtkārt, attiecībā uz neapstrādātu kokvilnas patēriņu Ķīna ierindojas pirmajā vietā pasaulē.imageKokvilna ir sava veida kultūra, kurai nepieciešams daudz mēslojuma. Nākamajā kokvilnas augšanas stadijā sakņu sistēma pakāpeniski noveco un spēja absorbēt barības vielas tiek vājināta. Šajā laikā vidējā un augšējā kokvilnas paplātes joprojām ir aizpildīšanas stadijā, un tām ir nepieciešama noteikta barības vielu piegāde. Miltu mēslojuma vidū ir ļoti svarīgs mēslojums.


Kokvilnas lapotnes mēslojuma pielietojuma veids:


1. Slāpekļa iesmidzināšana, lai novērstu priekšlaicīgu novecošanos


Kad kokvilna bija bez slāpekļa, lapas bija gaiši zaļas, apakšējās lapas bija dzeltenas un nokalušas, un agrā flokulācijas stadija bija kritums, kas ietekmēja kokvilnas ražu un kvalitāti. Slāpekļa izsmidzināšana uz lapu virsmas var saglabāt zaļo lapu, uzlabot augu fotosintēzes efektivitāti un novērst priekšlaicīgu novecošanos.


2. Kālija izsmidzināšana, lai novērstu slimības


image


Kālija deficīts ziedēšanas un kauliņu stadijā ir pakļauts sarkanām lapām un stublāju asinīm. Pēc kokvilnas stādīšanas kokvilnas lapas kļūst sarkanas vai dzeltenas, viegli un trausli sabiezējas un sarīvē un beidzot nokrīt, izraisot priekšlaicīgu kokvilnas augu novecošanos. Kālija izsmidzināšana uz lapu virsmas var mazināt vai kavēt slimību rašanos.


3. Fosfora izsmidzināšana veicina agrīno briedumu


Fosfors var veicināt organisko barības vielu izmantošanu kokvilnā, veicināt pilnas sēklas, palielināt sēklu svaru un agrīnu flokulāciju. Kokvilnas pīķa maksimums ir fosfora pieprasījuma maksimums.


4. Borona izsmidzināšanas persiks


Bors var veicināt citu barības vielu iekļūšanu kokvilnas augā, veicināt sakņu sistēmas augšanu un attīstību, ziedēšanu un augļu augšanu. Ja kokvilnas trūkst bora, augļu atzarojums ir augsts, sānu atzarojums ir daudz, lapotne rāda gredzenu, lapu lapu atrofija, augļu zars ir daudz blīvs, augs ir īss, pumpuru lapas ir lielas līdz 1 centimetram vai arī dzeltenā maiņa nokrīt, izraisa pumpuru, kam nav mazāk ziedu.


5. Izsmidziniet cinku, lai radītu augstu kvalitāti


Cinka mēslojuma izsmidzināšana veicina hlorofila sintēzi, kas var veicināt barības vielu uzsūkšanos kokvilnā, koordinēt uzturvielu darbību un uzlabot fotosintētisko efektu. Cinka mēslojuma uzsmidzināšana kokvilnas ziedēšanas un boll stadijā var palielināt ārējo paplāti, pagarināt lapu kalpošanas laiku, palielināt apģērbu procentuālo daudzumu un uzlabot kvalitāti.


image

www.agronaturetech.com

E-pasts: info@agronaturetech.com