Mājas > Jaunumi > Saturs

Aminoskābe loma

Sep 04, 2017

1, olbaltumvielu gremošanu un absorbciju organismā caur aminoskābi, lai pabeigtu: kā pirmā olbaltumvielu uzturvielu ķermeņa loma pārtikas uzturā ir acīmredzama, bet to nevar tieši izmantot cilvēka ķermenī, un tiek izmantots, kļūstot par nelielu aminoskābju molekulu.

2, slāpekļa bilance efekts: Kad dienas uzturviela olbaltumvielu un atbilstošo daudzumu, slāpekļa uzņemšanu no izkārnījumiem, urīns un ādas emisijas slāpekļa vienāds, ko sauc par slāpekļa kopējo bilanci. Patiesībā olbaltumvielu un aminoskābes ir starp pastāvīgo sintēzi un sadalījumu līdzsvaru starp. Parastā dienas olbaltumvielu daudzums jāuzglabā noteiktā diapazonā, pēkšņi jāpalielina vai jāsamazina uztura daudzums, bet organisms joprojām var regulēt olbaltumvielu metabolismu, lai saglabātu slāpekļa līdzsvaru. Ēšana pārāk daudz olbaltumvielu, ārpus ķermeņa, lai pielāgotu spēju līdzsvarot mehānismu, tiks iznīcinātas. Neēdiet olbaltumvielu, organisma olbaltumvielas joprojām ir sadalīšanās, turpinās negatīva slāpekļa bilance, ja neesat savlaicīgi veikt pasākumus, lai labotu, galu galā novedīs pie antivielu nāves.

3 cukurā vai taukos: aminoskābju katabolisms, ko iegūst ar a-keto-skābi, ar dažādām īpašībām, cukura vai lipīdu metabolisma ceļu vielmaiņas procesā. a-keto sēklu var sintezēt jaunās aminoskābēs vai pārvērst par cukuru vai taukiem vai trikarbonskābi oksidēt CO2 un H2O un atbrīvot enerģiju.

4, iesaistīts fermentu, hormonu, dažu vitamīnu sastāvā: fermenta ķīmiskais sastāvs ir olbaltumviela (aminoskābju molekulas), piemēram, amilāze, pepsīns, holīnesterāze, karboanhidrāze, transamināze utt. Slāpekļa saturoša hormona sastāvs ir proteīns vai tā atvasinājums, piemēram, augšanas hormons, vairogdziedzera stimulējošais hormons, adrenalīns, insulīns, veicina zarnu hormonu un tamlīdzīgi. Daži vitamīni tiek pārveidoti aminoskābēs vai kombinācijā ar proteīniem. Fermenti, hormoni, vitamīni fizioloģiskās funkcijas regulēšanā, katalītiskais metabolisms ir ļoti nozīmīga loma.

5, ķermeņa vajadzībām nepieciešamās aminoskābes: pieaugušo būtiskajām aminoskābēm prasības apmēram 20% no proteīna prasībām, - 37%.