Mājas > Jaunumi > Saturs

Aminoskābju pagatavošana

Oct 09, 2017

Aminoskābe ir savienojums, kurā karbonskābes karbonilgrupas ūdeņraža atoms ir aizvietots ar aminogrupu, un aminoskābes molekulā ir gan aminogrupa, gan karboksilgrupa. Līdzīgi kā hidroksi skābe, aminoskābes var iedalīt α-β-, γ -... w-aminoskābēs saskaņā ar aminoskābju dažādajām pozīcijām oglekļa ķēdē, bet aminoskābes, kas iegūtas, hidrolīzes proteīni ir gan a-aminoskābes. Ir tikai divdesmit sugas, tās ir pamata vienības, kas veido olbaltumvielu.

Aminoskābes ir pamata vielas, kas veido dzīvnieku uzturā nepieciešamo olbaltumvielu. Ir organisks savienojums, kas satur pamata amino grupu un skābu karboksilgrupu. Aminogrupa ir α-aminoskābe, kas piesaistīta α-oglekļa atomam. Lielākā daļa aminoskābju, kas veido proteīnu, ir α-aminoskābes.

Aminoskābes cilvēka organismā caur vielmaiņu var radīt šādus efektus: ① sintētisko audu proteīns; ② skābei, hormoniem, antivielām, kreatīnam un citām amonjaka vielām; ③ uz ogļhidrātiem un taukiem; ④ oksidē oglekļa dioksīdu un ūdeni un urīnvielu, rada enerģiju

Aminoskābes bezkrāsainai ķermenim, kušanas temperatūra ir lielāka par 200 ℃, augstāka par organisko savienojumu vidējo kušanas temperatūru. α-aminoskābes skābe, salda, rūgta, svaiga 4 dažādas garšas. Glutamīnskābes mononātrija sāls un glicīns ir lielākais aromātu garšvielu daudzums. Aminoskābe parasti šķīst ūdenī, skābes šķīdumā un sārmainā šķīdumā, nešķīst vai nedaudz šķīst etanolā, ēterī un citos organiskajos šķīdinātājos. Aminoskābju šķīdība ūdenī ir ļoti atšķirīga. Piemēram, mazākā ir tirozīna šķīdība. Pie 25 ℃, tirozīns izšķīst tikai 0,045 g 100 g ūdens, bet tirozīna šķīdība karstā ūdens dvielī ir liela. Lizīns un arginīns bieži sastopams hidrohlorīda formā, jo tie ir viegli šķīst ūdenī plīsuma dēļ un grūti ražot kristāli.

(1) krāsa un krāsa Dažādas parastās aminoskābes viegli kļūst bezkrāsaini kristāli, kristālu formas dēļ aminoskābju struktūra atšķiras. Piemēram, L-glutamīnskābe četrzvaigžņu cilindriskajam kristālam, D-glutamīnskābe bija dimantu līdzīgs kristāls.

(2) kausēšanas punkta aminoskābes kristalizācija kušanas temperatūrā ir augsta, parasti 200-300 ° C, daudzas aminoskābes uz kušanas punkta vai tās tuvumā sadalās amīnā un CO2.

(3) šķīdība Lielāko daļu aminoskābju var izšķīdināt ūdenī. Dažādu aminoskābju šķīdība ūdenī ir atšķirīga, piemēram, lizīns, arginīns, lielāka prolina šķīdība, tirozīns, cisteīns, šķīstamība histidīnā ir ļoti maza. Dažādas aminoskābes var izšķīdināt spēcīgā sārmā un stiprā skābē. Bet aminoskābes ir nešķīstošas ​​vai viegli šķīst etanolā.

(4) Aminoskābju un to atvasinājumu garšai ir noteikta garšas sajūta, piemēram, skābe, salda, rūgta un tā tālāk. Sugas un aminoskābju tipa garša, trīsdimensiju struktūra. No trīsdimensiju struktūras kopumā D tipa aminoskābes ir saldas, augstāka nekā atbilstošās L tipa aminoskābes saldums.

(5) Dažādu parasto aminoskābju UV staru absorbcijas īpašībām uz redzamās gaismas nav absorbcijas spējas. Bet tirozīnam, triptofānam un fenilalanīnam ultravioletajā zonā ir acīmredzama gaismas absorbcijas parādība. Lielākā daļa olbaltumvielu satur šīs trīs aminoskābes, jo īpaši tirozīnu. Tāpēc olbaltumvielu saturu var kvantitatīvi noteikt, izmantojot UV absorbcijas raksturlielumu, kura viļņa garums ir 280 hm.

Aminoskābju sagatavošana

sintēze

Lielākā daļa aminoskābju, kas veido proteīnu, bioķīmiski sintezē ar Embden-Meyerhofas ceļu ar citronskābes starpproduktu. Izņēmums ir aromātiska aminoskābe, histidīns, bijušā biosintēze ar pentozes fosfāta pentozes starpposma erythro-4-fosfātu, ko sintezē ar ATP ar fosforskābes ribozes pirofosfātu. Mikrobi un augi var sintezēt visas ķermeņa aminoskābes, dzīvniekus, kam ir daļa no aminoskābes, nevar sintezēt in vivo (neaizvietojamās aminoskābes). Nepieciešamās aminoskābes parasti metabolizējas ar ogļhidrātiem, un biosintēzes, neaizvietojamo aminoskābju sintēzes ar daudzpakāpju reakcijas palīdzību (6 pakāpieni vai vairāk) nepieciešami vairāk nekā 14 fermenti, un nepieciešamo aminoskābju sintēzei nepieciešams vairāk, apmēram 60 veidu iesaistīto fermu. Biosintētiskās aminoskābes papildus sintēzei ar olbaltumvielām kā izejvielām, bet arī uz alkaloīdiem, lignīnu un citiem sintētiskiem. No otras puses, aminoskābe sadalās dzīvā ķermenī, jo keto skābes veidošanās notiek aminoskābēs vai oksidēšanā vai sadalās ar dekarboksilēšanu amīnam