Mājas > Jaunumi > Saturs

Aminoskābju uztura sastāvdaļas

Jun 06, 2017

Aminoskābes ir visvienkāršākās vielas, kas veido olbaltumvielas organismos un ir saistītas ar dzīvības aktivitātēm, un ir galvenās olbaltumvielu molekulu vienības organismos, aminoskābes, kas ir cieši saistītas ar organismu dzīvību. Antivielās tā ir īpaša fizioloģiska funkcija, un tā ir viena no neaizstājamām barības vielām organismā.

Aminoskābju mēslošanas līdzekļi ir balstīti uz augu aminoskābēm, izmantojot milzīgo virsmas aktivitāti un absorbcijas spēju, barības vielas (slāpeklis, fosfors, kālijs, dzelzs, aminoskābes varš, mangāns, cinks, alumīnijs, bors uc), kas nepieciešamas tiek pievienots cilvēka augu augšana un attīstība, kā arī organiskie un neorganiskie savienojumi, kas rodas, pievienojot un kompleksējot. Šis mēslojums var ne tikai saglabāt daudz elementu lēnas izlaišanas un pilnībā izmantot, bet arī var nodrošināt mikroelementu stabilitāti un ilglaicīgu iedarbību. Tas labvēlīgi ietekmē augu elpošanu, uzlabo augu redox procesu un veicina augu metabolismu. Aminoskābe Tas var veicināt fotosintēzes un hlorofila veidošanos, un fizioloģiskie un bioķīmiskie procesi, piemēram, oksīdu aktivitāte, fermentu aktivitāte, sēklu dīgtspēja, barības vielu uzsūkšanās un sakņu augšana un attīstība, acīmredzami veicina un aktivizē iedarbību . Jo īpaši tā saistība ar augiem nav salīdzināma ar citām vielām. Aminoskābju mēslošanas līdzekļu efektivitāte nosaka organisko mēslojumu ilglaicīgo ietekmi, mēslošanas līdzekļa ātru darbību, mikroelementu stabilitāti un mikroelementu efektivitāti. Šajā dokumentā galvenokārt aplūkota aminoskābju lietošana lauksaimniecībā šajā mēslojumā.

Augsnes aglomerācija ir augsnes struktūras pamatvienība. Aminoskābju izmantošana var mainīt augsnes sāls pārāk augstu, sārmains pārāk spēcīgs, augsnes daļiņu augšanas dispersijas, augsnes strukturālās starpības fizikālās un ķīmiskās īpašības, veicina augsnes aglomerācijas veidošanos, pēc aminoskābju pielietošanas, aminoskābes pielietošanas augsnes beramkravu acīmredzami samazinājās blīvums, palielinājās kopējā porainība un ūdens ietilpība, kas palīdzēja uzlabot augsnes ūdens saglabāšanas un mēslošanas iespējas, tādējādi radot labvēlīgus apstākļus augu sakņu augšanai un attīstībai.

Augsnes mikroorganisms ir viens no svarīgākajiem faktoriem augsnes sastāvā, augsnes organiskās un neorganiskās kvalitātes pārveide, barības elementu aprite un fermentu veidošanās augu dzīves laikā. Aminoskābes var veicināt augsnes mikrobu darbību, palielināt augsnes mikroorganismu skaitu, uzlabot augsnes enzīmu aktivitāti, daudzi iekšzemes un ārvalstu pētījumu dati apstiprināja, ka aminoskābju pielietošana var izraisīt aerobās baktērijas, aktinomicetus, šķiedrvielu sadalīšanos baktērijas palielinājās. Ir izdevīgi paātrināt organisko vielu mineralizāciju un veicināt barības elementu izdalīšanos.

Strauji attīstoties ķīmiskajai rūpniecībai, ķīmisko mēslošanas līdzekļu ražošana un pielietošana ir palielinājusies, un ķīmisko mēslošanas līdzekļu izmantošana ir bijusi nozīmīga loma lauksaimniecības produkcijas attīstībā, taču problēmas, piemēram, mēslošanas līdzekļu izmantošanas pieaugums, Investīciju izmaksas un mēslošanas līdzekļu izmantošanas samazināšanās pakāpeniski atspoguļojas arī.