Mājas > Jaunumi > Saturs

Aminoskābju uzturs

Sep 25, 2017

Aminoskābes iedarbība

1, olbaltumvielu gremošana un absorbcija ķermenī tiek sasniegta ar aminoskābēm: pirmie olbaltumvielu uzturvērtības elementi organismā un tā nozīme pārtikas uzturā ir acīmredzami, bet to nevar izmantot tieši cilvēka organismā, bet izmantojot mazās molekulas aminoskābēs pēc lietošanas.

2. Slāpekļa līdzsvars: ja ir piemērota proteīna kvalitāte un daudzums ikdienas uzturā, patērētā slāpekļa daudzums ir vienāds ar slāpekļa daudzumu, kas izvests no kūtsmēsliem, urīniem un ādām, ko sauc par kopējo slāpekļa līdzsvaru. Tas patiesībā ir līdzsvars starp olbaltumvielām un aminoskābēm, kuras pastāvīgi tiek sintezētas un sadalītas. Proteīni jāuztur noteiktā diapazonā, un organisms var regulēt olbaltumvielu metabolismu, lai saglabātu slāpekļa līdzsvaru. Līdzsvara mehānismu var iznīcināt, pārturiot pārmērīgu olbaltumvielu un pārsniedzot ķermeņa spēju regulēt. Proteīns netiek ēst vispār, un olbaltumviela organismā joprojām ir sadalīta, un negatīvs slāpekļa līdzsvars pastāvīgi ir klāt. Ja jūs laikus neizmantojat koriģējošu darbību, jūs galu galā novedīsit uz antivielu nāvi.

3. Konvertēt uz cukuru vai tauku: aminoskābju katabolisms rada a-ketoacīdu, ko metabolizē ar cukura vai tauku vielmaiņas ceļiem ar dažādām īpašībām. A-ketoacīds var tikt izmantots, lai sintezētu jaunas aminoskābes vai pārveidotu par cukuru vai taukiem, vai tricarkoksicikliskai oksidācijai, lai sadalītos CO2 un H2O, un atbrīvo enerģiju.

4, piedalās enzīmā, hormonā, dažos vitamīnos: fermenta ķīmiskais sastāvs ir olbaltumvielu (aminoskābju molekulas), piemēram, amilāzes, pepsīna, holīnesterāzes, karboanhidrāzes, transamināžu uc. Slāpekļa saturošo hormonu sastāvdaļas ir olbaltumvielas vai to atvasinājumi, piemēram, augšanas hormons, tirotropiskais hormons, epinefrīns, insulīns un enterotropiskais hormons. Daži vitamīni ir izgatavoti no aminoskābēm vai kombinēti ar olbaltumvielām. Fermentiem, hormoniem un vitamīniem ir svarīga loma fizioloģisko funkciju un katalītiskā metabolisma regulēšanā.

5. Prasības cilvēka ķermeņa svarīgākajām aminoskābēm: vajadzīgo būtisko aminoskābju daudzums pieaugušajiem ir apmēram 20 procenti no olbaltumvielu prasības, 37 procenti.

Aminoskābes

1. Pagarina dzīvi

Ja organismam trūkst olbaltumvielu sadalīšanās gados vecākiem pacientiem, sintēze palēninās. Parasti vecākiem cilvēkiem ir vairāk olbaltumvielu nekā jaunajiem pieaugušajiem, un pieprasījums pēc metionīna un lizīna ir augstāks nekā jauniem pieaugušajiem. Cilvēkiem virs 60 gadu vecuma vajadzētu patērēt apmēram 70 gramus olbaltumvielu dienā un prasīt, lai olbaltumviela satur nepieciešamās aminoskābes pilnīgā un piemērotā veidā, piemēram, augstas kvalitātes olbaltumvielu un paildzinātu dzīvību.

2. Aminoskābes galvenokārt izmanto aminoskābes infūzijas maisījumu, kā arī terapeitisko līdzekļu un sintētisko peptīdu zāļu ražošanā. Pašlaik tiek lietotas vairāk kā simts aminoskābes kā zāles, ieskaitot 20 aminoskābes, kas veido olbaltumvielas, un vairāk nekā 100 aminoskābes, kas veido neproteīnu.

Ar dažādu aminoskābju sastāvu saliktu preparātu mūsdienu vēnu infūzijas uzturs un uzturs "elementi" aizņem ļoti svarīgu statusu terapijā, uzturs, lai saglabātu kritiski sliktu pacientu glābšanas pacientu dzīvi, pozitīvu lomu, lai kļūtu par vienu no būtiskām medicīnas šķirnēm mūsdienu medicīna.

Glutamīnskābe, arginīns un asparagīnskābe, cistīns, L-dopa nodrošina atsevišķu tādu slimību ārstēšanu kā aminoskābes, galvenokārt lieto aknu slimību ārstēšanai, kuņģa-zarnu trakta slimībām, smadzenēm, sirds un asinsvadu slimībām, elpošanas ceļu slimībām un izmanto, lai uzlabotu muskuļu enerģiju , bērnu barošana un detoksikācija utt. Turklāt aminoskābju atvasinājumi ir parādījuši apsolījumu vēža ārstēšanā.

Pārtikas uzturs

Lai izdzīvotu, lai saglabātu normālu fizioloģisko, bioķīmisko, imūno funkciju un dzīves aktivitātes, piemēram, augšanu, metabolismu organismā pēc gremošanu, absorbciju, vielmaiņu, veicinātu antivielu augšanu un attīstību, garīgo veselību, anti-mazspēju novēršanu, pagarina integrētā procesa laiku, tiek dēvēta par uzturu. Aktīvo sastāvdaļu pārtikā sauc par barības vielām.

Tā kā cilvēka ķermenis veido visvienkāršāko olbaltumvielu, lipīdu, ogļhidrātu, neorganiskā sāls materiālu (proti, minerālvielas, ieskaitot galvenos elementus un mikroelementus, vitamīnus, ūdeni un pārtikas šķiedrvielu), cilvēka ķermenim ir nepieciešamas arī uzturvielas. uztura funkcijas ķermenī, bet tie ir cieši saistīti metabolisma procesā un piedalās, veicina un regulē dzīves aktivitātes. Ķermenis savieno ar ārpasauli ar ēdienu, uztur iekšējās vides relatīvo konstantu un pabeidz vienotību un iekšējās un ārējās vides līdzsvars.