Mājas > Jaunumi > Saturs

Aminoskābes bāzes titrēšanas līkne

Nov 02, 2017

Aminoskābes ir savienojumi, kas ir aizvietoti ar aminoskābēm, kurās ir aminoskābes un karboksilgrupas. Līdzīgi kā hidroksi skābes, aminoskābes var iedalīt alfa-beta, gamma -... W aminoskābēs, bet aminoskābes, kas iegūtas proteolīzes rezultātā, ir alfa-aminoskābes, un no tiem ir tikai divi desmiti, kas ir pamata vienības, kas veido olbaltumvielu.

Aminoskābes ir pamata vielas, kas veido dzīvnieku uzturā nepieciešamo olbaltumvielu. Organiskie savienojumi, kas satur sārmainas aminoskābes un skābās karboksilgrupas. Aminogrupa ir alfa-amino ar alfa oglekli. Aminoskābes, kas veido olbaltumvielas, galvenokārt ir alfa-aminoskābes.

Aminoskābes ar metabolismu var spēlēt šādus lomu organismā: Lai kļūtu par skābēm, hormoniem, antivielām, kreatīnu utt. Pagriezieties pret ogļhidrātiem un taukiem; Tas oksidē oglekļa dioksīdu un ūdeni un urīnvielu, ražojot enerģiju.

Aminoskābes bezkrāsains, vairāk nekā 200 ℃, kušanas temperatūra ir daudz lielāka organisko savienojumu kušanas temperatūra. Alfa-aminoskābei ir četri dažādi skābu, saldu, rūgto un svaigu aromāti. Monosātrija glutamāts un glicīns ir visvairāk izmantotie aromatizētāji. Aminoskābe parasti nešķīst ūdenī, skābes šķīdumā un sārmu šķīdumā, nešķīst vai šķīst organiskos šķīdinātājos, piemēram, etanolā vai ēterī. Aminoskābes šķīdības ūdenī starpība ir ļoti liela, piemēram, minimālā šķīdība tirozīna, 25 ℃, tirozīns izšķīdina tikai 0,045 g 100 g ūdens, bet karstā dvieļu šķīdība ir tirozīna lielāka. Lizīns un speramāts bieži sastopams sālsskābes formā, jo tie ir ļoti labi šķīst ūdenī un ir grūti kristalizēti liesmas dēļ [5].

(1) dažādu kopējo aminoskābju krāsa un krāsa ir viegli bezkrāsaini kristāli, un kristāliskā forma mainās atkarībā no aminoskābju struktūras. Piemēram, l-monoglutamīnskābe ir tetragonā, un D monoglutamīnskābe ir rombveida čūska.

(2) augsta kušanas punkta aminoskābju kristalizācija, kušanas temperatūra parasti ir 200-200 ° C, daudzas aminoskābes kušanas temperatūrā vai tās tuvumā sadalās amīnā un CO2.

(3) lielākā daļa šķīdības aminoskābju šķīst ūdenī. Dažādu aminoskābju šķīdība ūdenī ir atšķirīga, piemēram, lizīns, arginīns un šķīdība prolēnā. Tirozīna, cisteīna un histidīna šķīdība ir ļoti maza. Visu veidu aminoskābes ir šķīstošas ​​stiprās bāzēs un stiprās skābēs. Bet aminoskābes ir nešķīstošas ​​vai viegli šķīst etanolā.

(4) garšas aminoskābēm un to atvasinājumiem ir noteikta garša, piemēram, rūgta, salda, rūgta utt. Šīs sugas aromāts ir saistīts ar aminoskābes veidu un trīsdimensiju struktūru. Vispārīgi runājot, d-tipa aminoskābei ir salda garša, un tā saldā intensitāte ir augstāka par attiecīgo L 1 aminoskābi.

(5) dažādu parasto aminoskābju ultravioletās absorbcijas īpašības nespēj absorbēt redzamo gaismu. Bet tirosīnam, triptofānam un fenilalanīnam ir acīmredzama fotobsorbcija ultravioletā reģionā. Lielākā daļa olbaltumvielu satur šīs trīs aminoskābes, jo īpaši tirozīnu. Tāpēc olbaltumvielu saturu var kvantitatīvi noteikt ar UV absorbciju, kas raksturīga 280hm viļņu garumam.

Aminoskābes bāzes titrēšanas līkne

Glicīns, piemēram: ūdenī šķīstošs Moore glicīns, šķīdums pH ir 5,97, ar standarta NaOH un HCl titrēšanu attiecīgi, šķīduma pH vērtība ir ordināta, pievienojot HCl un NaOH, abscisa apzīmē zīmēšanas molu skaitu, titrēšanas līkni . Ļoti svarīga šīs līknes iezīme ir tāda, ka pie pH = 2,34 un pH = 9,60 ir divas novirzes punkti, kas attiecīgi ir pK1 un pK2. Noteikums: pH [R]. > pH> pK2 ', [R] [R +]> [R +]; Ja pH ir pI, neto maksa ir nulle, [R] = [R-]; Ja pH Ja jums ir pH> pI, tad neto maksa ir "-